شگفتی های آفرینش طاووس { عجیب ترین پرنده جهان } { خطبه طاووس قسمت دوم} در کلام امیرالمومنین (ع)

شگفتی های آفرینش انواع پرندگان { خطبه طاووس } در کلام امیرالمومنین (ع)
۱۳۹۶/۰۵/۰۷
کتاب رساله ذهبیه، اثر دکتر محمد دریایی، متخصص علوم زیستی و تغذیه ، مجموعه ای از درمان های شفابخش امام رضا (ع)
۱۳۹۶/۰۵/۰۹

در بیشتر صفحات مجازی و کانال های مختلف تلگرامی

در مورد این موضوع چندیست که مطلبی نادرست دائما در حال انتشار و دست به دست شدن است

که با مطالعه متن و ترجمه اصلی نهج البلاغه می توانین پی به نادرست بودن مطلب و تهمت به بیان امیرالمومنین (ع) پی ببرید

 

مطلب اشتباه منتشر شده در برخی کانال ها :

بارداری طاووس

در یکی از معروفترین دانشگاه های جانور شناسی در هند تحقیقی صورت گرفت مبنی بر نحوه جفت گیری و تولید مثل طاووس . یک جفت طاووس را در قفس بزرگی قرار دادن و یک نگهبان نیز گذاشتند تا لحظه جفت گیری را ثبت کند . روزها گذشت و یک روز طاووس ماده تخم گذاشته بود . همگان در تعجب بودند . نگهبانان که به صورت شیفت بوده اند گفتند محاله : چون ما جفت گیری مشاهده نکردیم . مسئولین و دانشجویان تصمیم گرفتن که با دوربینهای پیشرفته این دو طاووس را کنترل کنند . شصت و یک روز گذشت … هیچ جفت گیری مشاهده نشد … ولی باز هم طاووس ماده تخم گذاشت . همه با تعجب به دنبال جواب این معما. طاووس هر شصت و یک روز میتواند یک تا سه تخم بگذارد .خبر پیچید … تیم تحقیقاتی جانور شناسان از سراسر دنیا رفتند هند . همه اذعان داشتند که تا حالا جفتگیری طاووس را ندیده اند . تحقیقات پیچیده تر شد ولی بی فایده بود . بعد از یک سال جوانی از دانشجویان که اهل بلژیک بوده به تیم تحقیق میگوید . جواب معما در نهج البلاغه علی ابن ابی طالب نوشته شده . من اون کتاب را مطالعه کردم و این مطلب را اونجا دیدم در خطبه ای به نام طاووس . تحقیقات شروع شد و نهج البلاغه را اوردند . خطبه طاووس چنین نوشته شده :
شگفتا از خلقت طاووس که با اراده خدا باردار میگردد بدین گونه که طاووس ماده پرهای خود را باز میکند و طاووس نر از عظمت الهی اشک از چشمانش جاری شده . طاووس ماده نزدیک نر میگردد و یک قطره از اشک او میخورد و باردار میگردد و پس از شصت و یک روز تخم گذاری میکند . تیم تحقیقات فیلمهارو لحظه به لحظه چک میکنند و این واقعیت را میپذیرند . …..

حضرت علی
خطبه ۱۶۵به نام طاوس
بخوانید ، بدن رابه لرزه درمیاوردوتجلی عظمت ذات سبحان است ………( این مطلب کاملا نادرست بوده و با نهج اللاغه متناقض می باشد)

 

✅ لینک بخش اول خطبه ۱۶۵ ( خطبه طاووس ) 

✅ لینک بخش سوم خطبه ۱۶۵ ( خطبه طاووس )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code